Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła, /oddział w Gnieźnie, przy parafii pod wezwaniem Chrystusa Wieczystego Kapłana/, jest formacyjną propozycją dla osób indywidualnych oraz wspólnot. Czerpiemy z rożnych duchowych doświadczeń Kościoła. Szkoła została założona przez kapucyna br. Piotra Kurkiewicza w 1998 roku na Ukrainie. Obecnie funkcjonuje kilkadziesiąt oddziałów w wielu krajach na różnych kontynentach. Działanie oparte jest o 4 sesje w ciągu roku: trzy weekendowe (jesień, zima, wiosna) oraz jedną 10-dniową latem.

 

Działalność ewangelizacyjna Szkoły wyraża się między innymi przez: Sesje Szkoły czyli w pierwszej kolejności Kerygmat głoszony z czterech perspektyw. Owocem pierwszej sesji Szkoły w Gnieźnie było zawiązanie się wspólnoty przy parafii pod wezwaniem Chrystusa Wieczystego Kapłana.

 

Spotkania od początku roku 2016 na terenie Parafii Chrystusa Wieczystego Kapłana z inicjatywy świeckich odbywają się regularnie (co tydzień) spotkania wspólnoty „Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła” (w skrócie „Szkoła Maryi”). Spotkania obejmują przede wszystkim praktykowanie wspólnej modlitwy, rozważanie Słowa Bożego i udział w Eucharystii. Wspólnota spotykająca się w naszej Parafii aktualnie obejmuje ponad dwadzieścia osób (rodziny z dziećmi i osoby samotne).

 

  • Animatorem Wspólnoty "Szkoła Maryi" jest Damian Królicki (mąż i ojciec szóstki dzieci), który razem ze swoją rodziną mieszka na terenie naszej Parafii.

Back to top