Zapraszamy do dobrze znanego w Gnieźnie „Domu pod Lasem”, zamieszkiwanym już od wielu lat przez Siostry Pallotynki. Z racji położonego tuż za ogrodzeniem lasu, Gnieźnianie tak właśnie mówią o naszym klasztorze. Choć trochę czasu spędzili tutaj parafianie w różnym wieku. Dzieci i młodzież przychodziła tutaj na spotkania Małego czy Młodego Apostoła. Przez 10 lat uczestniczyli w „lekcjach” Szkoły Jezusa, a dziś spotykają się na „Cz@cie ze Słowem”, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Młodzi, dorośli gromadzą się na spotkaniach wspólnoty Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, a starsi przychodzą na spotkania wspólnoty różańcowej. Wiele osób uczestniczy w coniedzielnej czy świątecznej Eucharystii, nabożeństwach lub pierwszo sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu. Do domu na swoje rekolekcje czy dni skupienia przyjeżdżają także grupy oraz osoby chętne do zwiedzenia wystawy misyjnej.

 

KIM JESTEŚMY ?

 

Nasz Założyciel, św. Wincenty Pallotti – kapłan rzymski żyjący w XIX wieku, pozostawił nam charyzmat, zapraszający nas do ożywiania wiary, umacniania nadziei, rozpalania miłości oraz wprowadzania ducha jedności i współpracy wszędzie tam, gdzie Pan Bóg nas pośle. Tę misję staramy się realizować również w Gnieźnie, gdzie możecie spotkać dwie wspólnoty Rodziny Pallotyńskiej:

* Wspólnotę sióstr oraz wspólnotę świeckich członków
* Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.

Cieszymy się również braterskim wsparciem Księży i Braci Pallotynów, którzy zawsze służą nam pomocą.

 

DOM FORMACYJNY SIÓSTR

  
Nasz gnieźnieński dom jest szczególnym miejscem dla wszystkich Pallotynek. Tu, bowiem kandydatki stawiają swoje pierwsze kroki na drodze realizacji powołania zakonnego. Tutaj zapoznają się ze Zgromadzeniem i jego zadaniami apostolskimi podczas dwuletniego postulatu. Tutaj także wchodzą w głębszą relację z Jezusem oraz przygotowują się do złożenia ślubów zakonnych w czasie kolejnych dwóch lat nowicjatu. Również tutaj nasze najstarsze siostry przeżywają jesień swego życia. Ich szczególną posługą jest modlitwa w intencji dzieł apostolskich podejmowanych przez całe Zgromadzenie. 

 
ZAPRASZAMY !!!

 
Rytmem wyznaczającym dzień każdej siostry jest modlitwa. W niej pamiętamy o osobach, które spotykamy na naszych drogach życia, w Gnieźnie szczególnie o tych, które przybywają do „Klasztoru pod Lasem”. Modlimy się też za Was. Zapraszamy do wspólnych spotkań: modlitewnych i tych „po godzinach”. Oto nasze propozycje:

  • Msza Święta w niedzielę o godz. 8:00
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
  • Litania do Imienia Jezus
  • Apel Jasnogórski w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 20-21 (później Agapa dla chętnych)
  • Spotkania wspólnoty ZAK w czwartą niedzielę miesiąca, w godz. 14-18
  • Pasterka 24 grudnia o godz. 22:00.

 

Rekolekcje i dni skupienia, również dla rozeznających powołanie – informacje na plakatach lub na stronach internetowych:

 

Back to top