W kościele znajdują się tej samej wielkości dwie nawy boczne. W nawie po lewej stronie prezbiterium wiszą dwa obrazy: Jezusa Miłosiernego i św. Faustyny, zaś w nawie po prawej stronie zostały umieszczone obrazy: Matki Bożej Częstochowskiej i św. Jana Pawła II.

 

W jednej i drugiej nawie na ścianach z obrazami znajdują się podobne zdobienia: tło do obrazów stanowi odpowiednia mozaika zwieńczona szlachetnym kamieniem - marmurem. Lewa nawa stanowi zapis prawdy o Bożym Miłosierdziu, którą sam Pan Jezus przypomniał Kościołowi za pośrednictwem św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

 

W nawie po prawej stronie w mozaice nad Ikoną Jasnogórską, umieszczono koronę wzorowaną na kształcie tej, jaką bezpośrednio przed swoją śmiercią ofiarował Ojciec Święty Jan Paweł II dla Obrazu Jasnogórskiego w Częstochowie.

 

Przesłanie zawarte na jednej i drugiej ścianie nawiązuje do najnowszych dziejów Kościoła i Polski.  

 

Back to top