V NIEDZIELA ZWYKŁA


 
1. Dzisiaj w naszym kościele gościmy Zespół Artystyczny „Zbrucz” z Tarnopola z Ukrainy. Artyści na każdej Mszy św. śpiewają pieśni liturgiczne z akompaniamentem instrumentów. Po Mszy św. będzie można otrzymać płyty CD z nagraniami ich śpiewów i drobne wyroby artystyczne. Składane ofiary pragną przeznaczyć na pomoc dzieciom, które ucierpiały na skutek wojny we wschodniej Ukrainie i na postawienie figury Matki Bożej w Tarnopolu.

 

2. Jutro w poniedziałek 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego.  Z okazji Dnia Chorego w naszym kościele w tym dniu o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Do udziału w tej modlitwie zapraszamy wszystkich chorych i starszych oraz ich opiekunów.

 

3. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie uczniów klas VII w ramach sakramentalnej katechezy przed przyjęciem bierzmowania.

 

4. W sobotę o godz. 10.00 w kościele odbędzie się kolejna katecheza sakramentalna dla dzieci, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

 

5. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, została rozłożona prasa katolicka: bieżące numery Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury, należność za pobraną prasę składamy do umieszczonej na stoliku skarbonki. (Uwaga nowa cena Przewodnika: 6 zł).

 

6. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krystynę Splitt (72), którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

 


Ks. Andrzej Grzelak
Gniezno, 09 lutego R.P. 2019. Proboszcz

Back to top