XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tych dniach odbywa się Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę, która będzie trwała do 6 sierpnia.

W dniach trwania pielgrzymki łączymy się z pielgrzymami poprzez Apel Jasnogórski odprawiany w naszym kościele codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św.

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, który od lat jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość naszego Narodu.

Tradycyjnie Biskupi Polscy zachęcają wszystkich wiernych do trwania przez miesiąc sierpień w ofiarnej abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych. Pamiętajmy, że największe spustoszenie alkohol czyni w osobach między 15 a 39 rokiem życia.

W tym roku naszej modlitwie i abstynencji towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.

1. We wtorek (02 sierpnia) można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” (cząsteczka) dla siebie lub dla zmarłego pod zwykłymi warunkami.

1. W bieżącym tygodniu przypada również I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Dzieci, młodzież i wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia sakramentu pokuty w czwartek lub w piątek od godz. 17.00 oraz do przyjęcia w piątek Komunii św. wynagradzającej.

W piątek Biuro Parafialne będzie czynne do godz. 17.00.

W najbliższą sobotę (06 sierpnia) od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych.

Również w najbliższy sobotę 06 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

1. Msza św. w rycie nadzwyczajnym począwszy od sierpnia br. będzie sprawowana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kościele św. Jerzego (obok katedry) o godz. 15.30.

1. Za dwa tygodnie, w niedzielę 14 sierpnia w czasie Mszy św. o godz. 12.30 pragniemy dziękować P. Bogu za 65 lat istnienia naszej Parafii a w tym roku szczególnie za otrzymaną zgodę na budowę naszego kościoła.

Dziękczynnym uroczystościom przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Na zakończenie tej uroczystej Mszy św. Ks. Arcybiskup dokona poświęcenia „mozaiki wdzięczności”. Do udziału w tych uroczystościach serdecznie wszystkich zapraszamy.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej szczególnie bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

1. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do Siebie śp. S. Marię Teresę Wentę SAC (91) i śp. Waldemara Radnieckiego (68), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  30 lipca R.P. 2022.