XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

Z wdzięcznością modlimy się za nich i prosimy, aby życiowym doświadczeniem wspierali swoich dzieci i wnuków szczególnie przez ich modlitwę połączoną z trudami starości.

1. W ub. tygodniu ukończyliśmy prace ogrodnicze wokół naszego kościoła, nowych parkingów i Domu Parafialnego.

Panu Bogu dziękujemy za szczęśliwy przebieg wszystkich prac związanych z budową Domu Parafialnego, nowych parkingów a także za budowę i upiększanie naszego kościoła.

Uczynimy to szczególnie uroczyście w niedzielę 14 sierpnia w czasie Mszy św. o godz. 12.30, której przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Wstawiennictwu św. Maksymiliana i Maryi Niepokalanej zawdzięczamy uproszenie zgody na budowę naszego kościoła, co upamiętnia jedna z mozaik w naszym kościele.

Na zakończenie tej uroczystej Mszy św. Ks. Arcybiskup dokona jej poświęcenia.

1. Z okazji jutrzejszego dnia św. Krzysztofa modlimy się o Boże błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących.

Bożemu Miłosierdziu polecamy także ofiary wypadków drogowych.

Poświęcenie nowo nabytych pojazdów (samochodów, motocykli, rowerów) w naszej Parafii odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 24 lipca po Mszy św. o godz. 12.30 na nowym parkingu.

1. W najbliższy czwartek, 28 lipca Mszą św. sprawowaną o godz. 7.00 w Katedrze rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę, która będzie trwała do 6 sierpnia.

W dniach trwania pielgrzymki codziennie będziemy łączyć się z pielgrzymami poprzez Apel Jasnogórski odprawiany na zakończenie wieczornej Mszy św.

1. W czasie miesięcy wakacyjnych Biuro Parafialne w naszej Parafii jest czynne bez zmian czyli w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.30.

Intencje mszalne przyjmujemy również po każdej wieczornej Mszy św.

1. Na „mozaikę wdzięczności” imienne ofiary dotychczas złożyły 73 rodziny przekazując łączną kwotę w wysokości 23 500,00 zł. (Potrzeba jeszcze 11 500,00). Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego i dwumiesięcznika Misyjne Drogi.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mirosława Cieślickiego (66) i śp. Nikodema Gumosińskiego (01), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  23 lipca  R.P. 2022.                                                                        Proboszcz