XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ogłoszenia duszpasterskie

 1. Ks. Prymas mianował nowego Proboszcza w Parafii św. Wawrzyńca: Ks. Kan. Franciszka Jabłońskiego, który będzie także nowym Proboszczem Parafii Matki Zbawiciela na Dalkach.

 

 1. W miesiącu czerwcu codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tą modlitwą łączymy część różańca i koronkę do Bożego Miłosierdzia  w intencji ustania wojny na Ukrainie i o dar życia chrześcijańskiego w naszych rodzinach.

     W lipcu zapraszamy do wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 17.30.

 

 1. W naszym kościele trwa Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Spotkania odbywają się w niedziele o godz. 19.00 (dzisiaj piąte, przedostatnie spotkanie).

                                                                                       

 1. W środę, 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

Msze św. w naszym kościele w tę uroczystość zostaną odprawione o godz. 7.00 i 18.00.

       Także w tym dniu w kaplicy Sióstr Pallotynek przy ul. Hożej odbędzie się uroczystość złożenia ślubów zakonnych przez nowicjuszkę S. Ewelinę.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

      Dzieci, młodzież i czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia sakramentu pokuty w czwartek lub w piątek od godz. 17.30 oraz Komunii św. wynagradzającej w I piątek miesiąca.  

      Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w najbliższą sobotę 02 lipca od godz. 9.00.

 

 1. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Wszystkim udającym się na urlop życzymy dobrego wypoczynku i udziału w każdej niedzielnej Mszy św.

      Przypominamy także - szczególnie w czasie upałów - o właściwym ubiorze w kościele.

 

 1. W czasie miesięcy wakacyjnych Biuro Parafialne w naszej Parafii będzie czynne bez zmian czyli w poniedziałki, środy i piątki: od godz. 16.00 do 17.30. Intencje mszalne przyjmujemy także po każdej wieczornej Mszy św.

 

 1. Zapraszamy również do korzystania z nowych parkingów między naszym kościołem a Domem Parafialnym. Bramy są zamykane późnym wieczorem.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali ołtarze wokół naszego kościoła na zakończenie oktawy Bożego Ciała i ołtarz na Uroczystość Serca Jezusowego.

     Bóg zapłać także za ofiary na utrzymanie naszej Parafii i na pokrycie kosztów „mozaiki wdzięczności”.

 

 1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego i dwumiesięcznika Miłujcie się.

 

 1. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Siebie śp. Andrzeja Jasińskiego (67), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.           

                                                                                                         Ks. Andrzej Grzelak

Gniezno,  25 czerwca R.P. 2022.                                                                     Proboszcz

 

Back to top