XII NIEDZIELA ZWYKŁA

ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. W tych dniach przeżywamy dawną oktawę Bożego Ciała i dziękujemy Panu Bogu za niewypowiedziany dar Eucharystii. Czynimy to przez udział we Mszy św. i procesji.

      Procesja w dzisiejszą niedzielę odbędzie się po Mszy św. o godz. 12.30 natomiast w dni powszednie do piątku włącznie po wieczornej Mszy św.

      Z procesją łączymy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  

      Natomiast przed wieczorną Mszą św. (od godz. 17.30)  odmawiamy różaniec zakończony śpiewem pokutnych suplikacji w intencji ustania wojny na Ukrainie i sprawiedliwego pokoju.

      Do udziału w tej modlitwie wszystkich naszych drogich Parafian serdecznie zachęcamy.

 

  1. W najbliższy czwartek, 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

      W tę uroczystość odbędzie się procesja do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła.

       W tym dniu też w czasie wieczornej Mszy św. przeżywać będziemy zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2021/2022.

       Do wspólnego dziękczynienia i prośby o szczęśliwe wakacje zapraszamy nauczycieli, rodziców, uczniów i przedszkolaków z Przedszkoli i Szkół z naszej Parafii.

       Natomiast dzień wcześniej (w środę o godz. 18.00) do dziękczynienia zapraszamy tegorocznych absolwentów Szkół Podstawowych. Po procesji będzie dla nich dodatkowe spotkanie związane z bierzmowaniem.

 

  1. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

      W tę Uroczystość naszą dziękczynną modlitwą będziemy również obejmować Kapłanów i jednocześnie prosić dla nich o dar świętości.

     W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

     W sobotę przeżywać będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 

  1. W naszym kościele trwa tzw. „Kurs Przedmałżeński”. Spotkania odbywają się w niedziele o godz. 19.00 (dzisiaj czwarte spotkanie). Katechezy są przeznaczone dla narzeczonych.

 

  1. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 w Katedrze odbędzie się po raz 11 Koncert Prymasowski.

 

  1. Zapraszamy także do korzystania z nowych parkingów między naszym kościołem a Domem Parafialnym. Bramy są zamykane późnym wieczorem.

 

  1. Bóg zapłać za złożone w ub. tygodniu ofiary na utrzymanie naszej Parafii i na pokrycie kosztów „mozaiki wdzięczności”, za którą do zapłacenia pozostało jeszcze 8 tys.

 

  1. W naszej Archidiecezji trwa peregrynacja kopii Ikony Jasnogórskiej. Matka Boża w znaku Obrazu Częstochowskiego przybędzie do parafii gnieźnieńskich w lutym przyszłego roku a do naszej Parafii w niedzielę 05 lutego.

      W oczekiwaniu na Uroczystość Nawiedzenia w każdą niedzielę śpiewamy pieśń Bogurodzica (przed sumą) a po wieczornej Mszy św. w środy i soboty Apel Jasnogórski.

 

                       

Gniezno,  18 czerwca R.P. 2022.