UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

Wszystkich  wiernych, którzy w okresie wielkanocnym nie przystąpili do sakramentów świętych prosimy, aby uczynili to jak najszybciej.

1. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Uroczysta procesja eucharystyczna po ulicach Osiedla Grunwaldzkiego (tradycyjną trasą) do czterech ołtarzy rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00. O przygotowanie ołtarzy prosimy najbliższych mieszkańców.

W tę Uroczystość zostaną odprawione także Msze św. o godz. 7.00;  8,30;  12.30  i  18.00.

1. Od Bożego Ciała, przez cały tydzień, po wieczornej Mszy św. (a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30) wokół naszego kościoła odbywać się będą procesje eucharystyczne.

Do udziału w tej dziękczynnej modlitwie wszystkich serdecznie zapraszamy a dziewczynki (starsze i młodsze) do sypania kwiatów w czasie procesji.

1. Dzisiaj (w II niedzielę miesiąca) w kościele św. Jerzego o godz. 15.30 będzie sprawowana Msza św. w rycie nadzwyczajnym (trydencka).

1. Jutro, w poniedziałek (13 czerwca) o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie zakończone procesją i apelem Jasnogórskim.

1. W bieżącym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

- w poniedziałek 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy;

- we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

- w środę wspomnienie bł. Jolenty, zakonnicy i patronki rodzin,

- i w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego.

1. W miesiącu czerwcu codziennie odprawiamy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie oktawy Bożego Ciała nabożeństwa te będziemy łączyć z procesją eucharystyczną.

1. W dolnej części naszego kościoła przez sześć kolejnych niedziel o godz. 19.00 odbywa się „Kurs Przedmałżeński” dla narzeczonych. Dzisiaj już trzecie spotkanie. Zapraszamy.

1.  Serdecznie dziękujemy za ostatnio złożone ofiary na utrzymanie naszej Parafii oraz na „mozaikę wdzięczności” szczególnie bierzmowanym i ich rodzicom.

1. Na stoliku - za ostatnim rzędem ławek - zostały wyłożone dawne i bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Lillę Morawiak (57), którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno  11 czerwca 2022 r.                                                                    Proboszcz