NIEDZIELA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Zielonych Świąt możemy uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź.

 

 1. Jutro w poniedziałek, obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła.

Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00  i  o godz. 18.00.

 

 1. W najbliższy czwartek, 09 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Wieczystego Kapłana i doroczny Odpust. W tym roku Sumę Odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Kan. Zbigniew Przybylski, Wikariusz Generalny, który także naszej młodzieży udzieli sakramentu Bierzmowania.

       Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 19.00.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie grupy modlitewnej św. O. Pio, które odbędzie się w najbliższą sobotę w salce katechetycznej o godz. 16.45.

 

 1. W czerwcu codziennie o godz. 17.30 odprawiamy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tą modlitwą łączymy część różańca i koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania wojny na Ukrainie i o dar życia chrześcijańskiego w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

 1. W Uroczystość Bożego Ciała (16 czerwca) po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się  procesja eucharystyczna po ulicach Osiedla Grunwaldzkiego (trasa tradycyjna) do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy najbliższych mieszkańców. 

 

 1. Dziewczynki z klas czwartych, trzecich i drugich a także młodsze, serdecznie zapraszamy do sypania kwiatów przed Panem Jezusem w czasie Odpustu oraz w czasie Uroczystości Bożego Ciała i całej oktawy eucharystycznej. Chętne dziewczynki zapraszamy na próbę w środę o godz. 17.00.

 

 1. W naszym kościele odbywa się przez sześć kolejnych niedziel o godz. 19.00 tzw. „Kurs Przedmałżeński”. Dzisiaj drugie spotkanie.

 

 1. Za tydzień, w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii szczególnie na „mozaikę wdzięczności”. Bóg zapłać.

 

 1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Zofię Borucką (90), którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

 

                                                               

Gniezno  04 czerwca 2022 r.                                                                

 

Back to top