VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1. Dzisiaj w naszym kościele w czasie Mszy św. o godz. 10.00 kończymy „Biały Tydzień”.

Rodzicom dzieci komunijnych serdecznie dziękujemy za „Dar Ołtarza”: udział w pokryciu kosztów „mozaiki wdzięczności” za zgodę na budowę naszego kościoła.

1. Także dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.15 przeżywamy Rocznicę I Komunii św

1. W niedzielę za tydzień (29 maja), przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dlatego w najbliższy piątek rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

1. W tym tygodniu w poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje dotknięte głodem.

1. W piątek w naszym kościele odbywać się będzie całodzienna adoracja eucharystyczna, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00 i zakończy nabożeństwem majowym.

Do udziału w adoracji serdecznie wszystkich zapraszamy.

W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania (z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych).

Uroczystość udzielania sakramentu bierzmowania odbywać się będzie w dniu naszego parafialnego Odpustu w czwartek 09 czerwca o godz. 18.00.

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Z tą maryjną modlitwą łączymy część różańca i suplikacje o ustanie wojny na Ukrainie i o dar życia chrześcijańskiego w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy do udziału.

1. W naszej Archidiecezji trwa peregrynacja kopii Ikony Jasnogórskiej. Matka Boża w znaku Obrazu Częstochowskiego przybędzie do parafii gnieźnieńskich w lutym przyszłego roku a do naszej Parafii w niedzielę 05 lutego.

W oczekiwaniu na Uroczystość Nawiedzenia w każdą niedzielę śpiewamy pieśń Bogurodzica (przed sumą) a po wieczornej Mszy św. w środy i soboty Apel Jasnogórski.

1. W uroczystość Bożego Ciała (16 czerwca) po Mszy św. o godz. 10.00 pragniemy udać w procesji eucharystycznej po ulicach Osiedla Grunwaldzkiego (trasa tradycyjna).

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na utrzymanie naszej Parafii szczególnie na „mozaikę wdzięczności”, na prace ogrodnicze i na malowanie ogrodzenia wokół kościoła.

1. Przypominamy, że w Okresie Wielkanocnym jesteśmy zobowiązani do przyjęcia Komunii św. poprzedzonej przystąpieniem do spowiedzi św.

1. Jak zwykle na stoliku za ostatnim rzędem ławek zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Zapraszamy do nabywania i lektury.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Barbarę Góral (56), którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno  21 maja 2022 r.                                                                               Proboszcz