PIĄTA NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1. Dzisiaj w naszym kościele przeżywamy radosną uroczystość I Komunii św., do której przystąpi 83 dzieci. Uroczystość odbywać się będzie w dwóch grupach: o godz. 10.00 i o godz. 12.00.

W ciągu tzw. „Białego Tygodnia” dzieci komunijne, razem ze swoimi rodzicami i bliskimi, będą uczestniczyć we wspólnej modlitwie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 8.30 i w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

Rodzicom dzieci komunijnych serdecznie dziękujemy za „Dar Ołtarza”: częściowy udział w pokryciu kosztów „mozaiki wdzięczności” za wyproszoną zgodę na budowę naszego kościoła.

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Z tą maryjną modlitwą łączymy część różańca i suplikacje o ustanie wojny na Ukrainie i o dar życia chrześcijańskiego w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy do udziału.

1. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania (z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych).

1. Za tydzień w niedzielę (22 maja) w czasie Mszy św. o godz. 11.15 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii św

Spotkania dzieci przed tą uroczystością odbędą się we wtorek i w środę o godz. 16.00.

Spowiedź św. dla tych dzieci, dla ich rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę (21 maja) od godz. 17.00.

1. W naszej Archidiecezji trwa peregrynacja kopii Ikony Jasnogórskiej. Matka Boża w znaku Obrazu Częstochowskiego przybędzie do parafii gnieźnieńskich w lutym przyszłego roku a do naszej Parafii w niedzielę 05 lutego 2023.

W oczekiwaniu na Uroczystość Nawiedzenia w każdą niedzielę śpiewamy pieśń Bogurodzica (w czasie sumy) a po wieczornej Mszy św. w środy i soboty Apel Jasnogórski.

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na utrzymanie naszej Parafii szczególnie na „mozaikę wdzięczności”, na prace ogrodnicze i na malowanie ogrodzenia wokół kościoła.

1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Oliwiera Gumosińskiego (01), śp. Zdzisława Tomczaka (76), śp. Urszulę Gracz (76) i śp. Klaudiusza Witczaka (76), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  14 maja  R.P. 2022.                                                                     Proboszcz