IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA

ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dzisiejsza niedziela nazywa się niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna "Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego".

      Przy tej okazji składamy ofiary na pomoc dla naszego Seminarium Duchownego, które możemy złożyć do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę w Krakowie odbywają się ogólnopolskie uroczystości ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.

 

  1. Także dzisiaj (II niedziela miesiąca) w kościele św. Jerzego o godz. 15.30 będzie sprawowana Msza św. w rycie nadzwyczajnym (trydencka).

 

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Z tą maryjną modlitwą łączymy część różańca i suplikacje o ustanie wojny na Ukrainie i o dar życia chrześcijańskiego w naszych rodzinach.

 

  1. W piątek, 13 maja o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie zakończone procesją i Apelem Jasnogórskim.

    Również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie tegorocznych kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

 

  1. Tegoroczna Uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii odbędzie się w najbliższą niedzielę (15 maja) o godz. 10.00 i o godz. 12.00. (Prosimy o sprawdzenie intencji mszalnych).

     Dzieci pierwszokomunijne przystąpią do Spowiedzi św. w sobotę:

- o godz. 8.00 – dzieci, które przystąpią do Komunii św. o godz. 10.00;

- o godz. 9.00 – dzieci, które przystąpią do Komunii św. o godz. 12.00.

     Spowiedź dla rodziców, chrzestnych i bliskich także w sobotę od godziny 17.00.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na utrzymanie naszej Parafii szczególnie na „mozaikę wdzięczności”, prace ogrodnicze i malowanie ogrodzenia. 

      Przypominamy, że Biuro Parafialne jest czynne w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16.00 do godz. 17.30. Intencje mszalne przyjmujemy również po wieczornej Mszy św.

 

  1. Nasz Parafialny Oddział Caritas jest otwarty w każdy poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 17.00.

 

  1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

 

  1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej śp. Halinę Bagrowską (57), i śp. Andrzeja Grzegorzewskiego (62), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

                                                                                                             Ks. Andrzej Grzelak

Gniezno, 07 maja R.P. 2022.                                                                         Proboszcz

 

Back to top