TRZECIA NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1. W tych dniach (1-7 maja) przeżywamy XIV Tydzień Biblijny. Jego celem jest odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w naszym życiu osobistym.

1. Dzieci przygotowujące się do Uroczystości I Komunii św., która została zaplanowana na V Niedzielę Wielkanocną (15 maja) zapraszamy (razem z rodzicami) do udziału we Mszy św. o godz. 12.30.

1. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30.

Z tą maryjną modlitwą połączymy część różańca i suplikacje o ustanie wojny na Ukrainie i o dar życia chrześcijańskiego w naszych rodzinach.

1. W najbliższy wtorek (3 maja) przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Porządek Mszy św. w naszym kościele będzie taki jak w każdą niedzielę.

1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa (dorosłych, młodzież i dzieci) zapraszamy do przyjęcia sakramentu pokuty w czwartek i w piątek od godz. 17.00.

W I piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się również  spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

W najbliższą sobotę (07 maja) od godz. 9.00 z posługą sakramentalną pragniemy odwiedzić chorych (nowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub telefonicznie).

1. W niedzielę za tydzień w kościele św. Jerzego o godz. 15.30 będzie sprawowana Msza św. w rycie nadzwyczajnym (trydencka).

1. Ukraińcom dotkniętym dramatem wojny pragniemy okazać wszelką pomoc.

Naszym Parafianom dziękujemy za modlitwę i wszelkie wsparcie okazane ofiarom wojny.

Za pośrednictwem Caritasu na Ukrainę wysłaliśmy już pierwsze paczki.

Gdyby ktoś jeszcze zechciał przygotować paczkę na Ukrainę to w zakrystii można otrzymać  odpowiedni karton ze spisem artykułów jakie należy w nim umieścić.

1. Serdecznie dziękujemy za ostatnio przekazane ofiary na mozaikę „Św. Maksymiliana” będącą podziękowaniem za uproszoną zgodę na budowę naszego kościoła.

Zebraliśmy dotąd ponad 12 tys. zł. Jak informowaliśmy koszt mozaiki wynosi 35 tys. zł.

1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. (Przewodnik Katolicki i Miłujcie się). Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

Gniezno,  30 kwietnia R.P. 2022.                                                                    Proboszcz