NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. W naszym kościele na każdej Mszy św. święcimy palmy. W czasie Mszy św. o godz. 12.30 z palmami uczestniczą dzieci przygotowujące się do Uroczystości I Komunii św.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 17.00.

Msza św. trydencka zostanie odprawiona dzisiaj w kościele św. Jerzego o godz. 15.30.

1. W Wielkim Tygodniu przeżywamy święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, które jest szczytem roku liturgicznego.

Triduum rozpocznie się Mszą Wieczerzy Pańskiej (w Wielki Czwartek), ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i zakończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

1. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00.
  2. W Wielki Piątek liturgię Męki Pańskiej sprawować będziemy o godz. 16.00. Liturgię wielkopiątkową poprzedzi Droga Krzyżowa o godz. 15.30.

1. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do piekieł. Początek adoracji od godz. 7.00.

W tym dniu na placu przed kościołem (ul. Wiosenna) będziemy święcili pokarmy na stół wielkanocny w pełnych godzinach: od 10.00 do 15.00.

W Wielki Piątek Męki Pańskiej obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej zachowajmy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w naszej świątyni  będziemy wspólnie odmawiali Liturgię Godzin: Godzinę Czytań z Jutrznią o godz. 8.00; Modlitwę południową o godz. 12.00. Nieszpory w Wielką Sobotę o godz. 17.00.

1. Główna Uroczystość Triduum Paschalnego to Wigilia Paschalna.

W naszym kościele rozpocznie się ona w sobotę o godz. 21.00. Na tę liturgię przychodzimy ze świecami.

Pierwsza Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostanie odprawiona o godz. 7.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Godziny pozostałych Mszy św. jak w każdą niedzielę.

II Nieszpory w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 16.00.

1. Do skarbony pod chórem możemy jeszcze złożyć ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego.

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na mozaikę będącą podziękowaniem za otrzymaną zgodę na powstanie naszego kościoła. Dotąd zebraliśmy ponad 6 tys. zł.

1. W Wielkim Tygodniu dodatkowo spowiadać będziemy w poniedziałek, we wtorek i w środę od godz. 17.00.
  2. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bronisławę Suchocką (85) i śp.  Halinę Zielińską (96), które - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 09 kwietnia  R.P. 2022.                                                               Proboszcz