V  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W ostatniej części Wielkiego Postu przeżywamy Okres Męki Pańskiej.

Naszych drogich Parafian zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

w niedzielę w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 a w piątek w Drodze Krzyżowej o godz. 17.30.

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy również na modlitwę i medytację w ramach Wieczoru Bożego Miłosierdzia.

1. Zebranie członków Parafialnej Wspólnoty Różańcowej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 16:30 w salce, na które serdecznie zapraszamy.

1. Zapraszamy również do udziału w ogólno miejskiej Drodze Krzyżowej na ulicach Gniezna w najbliższy piątek (08 kwietnia). Nabożeństwo rozpocznie się przy kościele garnizonowym o godz.19.00.

1. Przed Świętami zapraszamy do spowiedzi świętej wielkanocnej.

Dodatkowo spowiedź będzie się odbywać:

W najbliższą sobotę (9 kwietnia) - w naszym kościele (7.00 - 9.00; 17.00 - 21.00) i w kościele bł. Radzyma Gaudentego (10.00 - 12.00; 15.00 - 20.00)       oraz w Wielki Poniedziałek (11 kwietnia) - w kościele bł. Bogumiła (7.00 - 9.00; 17.00 - 21.00).

1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy będziemy święcić na wszystkich Mszach św.

Na Mszę św. o godz. 12.30 z palmami zapraszamy dzieci pierwszokomunijne.

1. Każdego dnia o godz. 17.30 odmawiamy różaniec zakończony suplikacjami w intencji ustania wojny na Ukrainie.

W piątek od godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu różaniec rozpocznie się  o godz. 17.00.

1. Do skarbony pod chórem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

1. W ub. tygodniu w naszym kościele została umieszczona mozaika upamiętniająca wstawiennictwo (przed ponad 50-ciu laty) bł. Maksymiliana i Maryi Niepokalanej dla uzyskania zgody na budowę naszej świątyni. Koszt tej mozaiki wynosi 35 tys. zł.

Ofiary na pokrycie kosztów tej mozaiki – wotum wdzięczności (imienne lub anonimowe) możemy złożyć do skarbony pod chórem lub wpłacić na konto parafialne. Bóg zapłać.

1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.