IV  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W naszym kościele przeżywamy dzisiaj ostatni dzień parafialnych wielkopostnych rekolekcji. Bożą Opatrzność prosimy o dobre i trwałe owoce tych rekolekcji dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Ks. Rafałowi wyrażamy wdzięczność za wygłoszone konferencje.

W najbliższy czwartek rozpoczną się Rekolekcje szkolne dla Szkoły Podstawowej nr 8 i dla Szkoły Prymus. Program rekolekcji został umieszczony  w gablotkach i na stronie internetowej. Módlmy się o błogosławione owoce dla wszystkich uczestników rekolekcji.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00 a w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

1. Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy do udziału w niedzielnej Mszy św. o godz. 12.30. Dodatkowo bezpośrednio po tej Mszy św. w I i III niedzielę miesiąca odbywa się również katecheza sakramentalna.

1. Każdego dnia o godz. 17.30 odmawiamy różaniec o ustanie wojny na Ukrainie.

W piątek od godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu różaniec rozpocznie się  o godz. 17.00.

1. W bieżącym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

Uczniów i czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii św. wynagradzającej. Dodatkowo spowiadać będziemy w piątek od godz. 16.30.

Do Chorych z posługą duszpasterską udamy się w sobotę od godz. 9.00. Zgłoszenia nowych osób przyjmujemy w zakrystii.

W  I sobotę miesiąca kwietnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo, o udział w którym w Fatimie prosiła Matka Boża.

1. 6. Do skarbony pod chórem zbieramy ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

1. Wokół naszego kościoła trwa budowa i renowacja ogrodzenia oraz prowadzone są prace ogrodnicze (także nasadzenia nowych drzew i krzewów). Ukończenie tych prac umożliwi nam korzystanie z nowych parkingów.

Serdecznie dziękujemy za ofiary na utrzymanie naszej Parafii i na dokończenie rozpoczętych inwestycji.

1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

1.  W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Barbarę Marecką (85) i śp. Weronikę Domańską (95),  które - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.