III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W naszym kościele trwają parafialne rekolekcje wielkopostne. W tym roku konferencje głoszone są w niedziele: jeszcze dzisiaj i za tydzień. Prośmy Ducha Świętego, aby każdy z nas mógł owocnie przeżyć ten święty czas rekolekcji.

Rekolekcje szkolne dla Szkoły Podstawowej nr 8 i dla Szkoły Prymus odbędą się w czwartym Tygodniu Wielkiego Postu. Szczegóły w gablotkach i na stronie internetowej.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym a w każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

1. Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy do udziału w niedzielnej Mszy św. o godz. 12.30. Bezpośrednio po tej Mszy św. w I i III niedzielę miesiąca (także dzisiaj) odbywa się również katecheza sakramentalna.

1. Rodziców tych dzieci zapraszamy do odbioru zamówionych alb do salki w dolnym kościele w najbliższy czwartek (24 marca): rodziców dziewczynek od godz. 17.00 i rodziców chłopców od godz. 17.30.

1. 25 marca (w piątek) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przeżywać będziemy doroczny Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego, którego narodziny są zagrożone. Zgłoszenia osób pragnących podjąć duchową adopcję przyjmujemy w zakrystii.

Uroczyste podjęcie adopcji odbędzie w piątek w czasie wieczornej Mszy św..

Również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

1. W najbliższą sobotę wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio, które odbędzie się w salce w dolnej kondygnacji kościoła o godz. 16:45.

1. Już dzisiaj informujemy, że w piątek 8 kwietnia o godz. 19.00 rozpocznie się Gnieźnieńska Droga Krzyżowa z kościoła garnizonowego do Katedry.

Także w tym samym dniu po wieczornej Mszy św. w Katedrze (18.00) rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa (trasa ok. 50 km).

1. Każdego dnia o godz. 17.30 odmawiamy różaniec o ustanie wojny na Ukrainie.

W piątek od godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu różaniec rozpocznie się już o godz. 17.00 i – na prośbę Papieża Franciszka – odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

1. 8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na misje złożone w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy ponad 500,00 zł. Bóg zapłać.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury i lektury prasy katolickiej.