2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne.

W tym roku konferencje rekolekcyjne będą głoszone tylko w niedziele: dzisiaj a także w dwie następne niedziele. Prośmy Ducha Świętego, aby każdy z nas mógł owocnie przeżyć święty czas rekolekcji.

Rekolekcje szkolne dla Szkoły Podstawowej nr 8 i dla Szkoły Prymus odbędą się w czwartym Tygodniu Wielkiego Postu. Szczegóły w gablotkach i na stronie internetowej.

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary na pomoc dla misji możemy złożyć do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

Dzisiaj także (w II niedzielę miesiąca) w kościele św. Jerzego (obok Katedry) o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza św. w rycie nadzwyczajnym.

1. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w każdą niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 a w każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

W piątki Wielkiego Postu od godziny 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się koronką do Bożego Miłosierdzia i kończy się różańcem o godz. 17.00.

1. Dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy do udziału we Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 12.30.

W czasie dzisiejszej Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się poświęcenie modlitewników dla tych dzieci.

1. Każdego dnia zapraszamy na różaniec połączony z suplikacjami o ustanie wojny na Ukrainie i o przekaz wiary w naszych rodzinach. W Wielkim Poście tę modlitwę rozpoczynamy w piątki o godz. 17.00 a w pozostałe dni powszednie o godz. 17.30.

1. Dzisiaj przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka, którego polecamy opiece Matce Kościoła i Patronów Stolicy Apostolskiej.

1. W sobotę 19 marca, w Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, w naszej Katedrze odbędą się święcenia biskupie ks. Radosława Orchowicza. Biskupa Nominata obejmujemy serdeczną modlitwą.

1. Pragniemy oddać do użytku parkingi parafialne, dlatego obecnie trwają intensywne prace ogrodnicze (zakładanie rynien melioracyjnych i nawodnienia, równanie terenu, przywiezienie odpowiedniej ziemi oraz sadzenie drzew i krzewów). Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie Parafii i na kontynuację tych prac.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Urszulę Przybysławską (54), śp. S. Krystynę Dziedzic SAC (86), śp. Jakuba Pawelec (38) i śp. Bogdana Winieckiego (68), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu miłosierdziu.