I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w każdą niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 a w każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

      W piątki Wielkiego Postu od godziny 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia i zakończy się różańcem o godz. 17.00. 

      W II,  III  i  IV Niedzielę Wielkiego Postu, w naszym kościele odbywać się będą Rekolekcje Wielkopostne dla wszystkich Parafian.

 

  1. Każdego dnia zapraszamy na różaniec połączony z suplikacjami o ustanie wojny na Ukrainie i przekaz wiary w naszych rodzinach. W Wielkim Poście tę modlitwę w piątki będziemy rozpoczynać o godz. 17.00 a w pozostałe dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.   

 

  1. Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy do udziału we Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 12.30. Bezpośrednio po tej Mszy św. w I i III niedzielę miesiąca (także dzisiaj) odbywa się również katecheza.

      Książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych można odbierać w Biurze Parafialnym. Poświęcenie tych modlitewników odbędzie się za tydzień  – 13 marca w czasie Mszy św. o godz. 12.30.

    

  1. Także za tydzień (w II niedzielę miesiąca) w kościele św. Jerzego (obok Katedry) o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza św. w rycie nadzwyczajnym.

 

  1. Okres Wielkiego Postu jest czasem duchowego przygotowania do przyjęcia chrztu a dla już ochrzczonych czasem przygotowania do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

      Właściwym terminem udzielania chrztu jest Wigilia Paschalna i niedziele wielkanocne. Zainteresowanych rodziców serdecznie prosimy, aby na ten czas zaplanowali chrzest swoich nowonarodzonych dzieci.

 

  1. Na pomoc dla napadniętych przez Rosję mieszkańców Ukrainy zebraliśmy ponad 8 tys. zł. Ofiary zostały przekazane na konto Caritas. Bóg zapłać.

 

  1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

  1. Seminarium Duchowne w Gnieźnie i Stowarzyszenie „Civitas Christiana” serdecznie zapraszają na kolejny wykład otwarty ks. prof. Bogdana Czyżewskiego o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim, który odbędzie się jutro (w poniedziałek 7 marca) o godz. 19.00 w gmachu Seminarium. 

 

  1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał śp. Andrzeja Menesa (75), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi – powierzamy Bożemu Miłosierdziu.                                                                             

 

                                                                                                       Ks. Andrzej Grzelak                   

Gniezno, 05 marca  R.P. 2022.                                                                   Proboszcz

Back to top