VIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

ogłoszenia duszpasterskie

  1. Ze smutkiem przeżywamy fakt, że Rosja zbrojnie napadła na Ukrainę. Są zabici i ranni, niszczone jest suwerenne państwo. Łączymy się w bólu z narodem ukraińskim i modlimy się o zwycięstwo nad agresorami i sprawiedliwy pokój. W tej intencji dzisiaj po każdej Mszy św. śpiewamy Suplikacje a w środę popielcową (2 marca) – jak nas prosi papież Franciszek - także ofiarujemy naszą modlitwę i post. Również o pokój modlimy się na różańcu o godz. 17.30.

      Do skarbony pod chórem zbieramy ofiary na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. Bóg zapłać.

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, któremu towarzyszy hasło „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę.

 

  1. W bieżącym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Od samej zaś Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przeżywać będziemy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

      W Środę Popielcową Msze święte, z obrzędem posypania głów popiołem, w naszym kościele zostaną odprawione o godz.: 7.00; 8.30; 16.30 (z udziałem dzieci pierwszokomunijnych) i 18.00.

      W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy (czyli zwolnienia).

  1. Serdecznie zapraszamy do udziału w pasyjnych nabożeństwach:

      Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać w piątki: z udziałem dzieci młodzieży i dorosłych przed wieczorną Mszą św. czyli o godz. 17.30.

      W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 będziemy odprawiać Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

  1. Okres Wielkiego Postu jest czasem duchowego przygotowania do przyjęcia chrztu. Szczególnym czasem udzielania chrztu jest Wigilia Paschalna. Serdecznie prosimy zainteresowanych rodziców, aby na ten dzień zaplanowali chrzest nowonarodzonych dzieci. Chrztu będziemy także udzielać w niedzielę wielkanocną (17 kwietnia).

 

  1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

      Uczniów i czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii św. wynagradzającej. Dodatkowo spowiadać będziemy w czwartek i w piątek od godz. 17.00. Do Chorych z posługą duszpasterską udamy się w sobotę od godz. 9.00.

     W I piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się również  spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

     W  I sobotę miesiąca o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo, o udział w którym w Fatimie prosiła Matka Boża a w najbliższą niedzielę na Wieczór Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na pokrycie kosztów ogrzewania. Tydzień temu na ten cel zebraliśmy: do skarbony 775 zł oraz ofiary imienne 1050 zł.
  2. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Wandę Chyłę (83), śp. Sławomira Kwietnia (57), śp. Krzysztofa Korczyńskiego (66), śp. Karola Toczkowskiego (55), śp. Eugeniusza Kubiaka (76) i śp. Wacława Kossakowskiego (80), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi – powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Back to top