VII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzieci i rodziców przygotowujących się do Uroczystości przyjęcia I Komunii św. zapraszamy do udziału w każdej niedzielnej Mszy św. o godz. 12.30.

W dzisiejszą niedzielę (III miesiąca) po tej Mszy św. odbędzie się katecheza sakramentalna dla dzieci z udziałem rodziców.

1. W Kościele trwa ogłoszony przez Papieża Franciszka Synod. Obecnie przeżywamy parafialny etap synodu. Wszystkich naszych Parafian zapraszamy na II spotkanie synodalne w najbliższą sobotę (26 lutego) o godz. 16.00 w dolnej części kościoła.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii i kościoła szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania. Koszty energii elektrycznej i ogrzewania naszego kościoła w miesiącu styczniu br. wyniosły prawie 5 500 zł.

Tydzień temu na pokrycie tych kosztów zebraliśmy 1 591 zł, również dzisiaj do skarbony pod chórem prosimy o datki na ten sam cel. Bóg zapłać.

1. Dziękujemy także za ofiary na podatek kościelny 2021: imienne ofiary złożyło ponad 400 rodzin  wpłacając 52 % należności, jakie jesteśmy zobowiązani przekazać do Kurii, Seminarium i Caritas.

1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, została rozłożona prasa katolicka: m.in. bieżące numery Przewodnika Katolickiego, miesięcznika Osservatore Romano a także dwumiesięcznika Miłujcie się. Serdecznie zachęcamy do lektury.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej

śp. Janinę Kozłowską (80) i śp. Stefana Kanię (85), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi – powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 19 lutego  R.P. 2022.