VI  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzieci i rodziców przygotowujących się do Uroczystości przyjęcia I Komunii św. zapraszamy do udziału w każdej niedzielnej Mszy św. o godz. 12.30.

Za tydzień w III niedzielę miesiąca po tej Mszy św. odbędzie się katecheza sakramentalna dla dzieci z udziałem rodziców.

Przypominamy, że Uroczystość I Komunii św. w naszym kościele została zaplanowana na niedzielę 15 maja w dwóch grupach: o godz. 10:00 i o godz. 12:00.

1. W dzisiejszą niedzielę (II miesiąca) w kościele rektorskim św. Jerzego (obok Katedry) o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza św. w rycie nadzwyczajnym.

1. W poniedziałek (14 lutego), przypada święto Świętych Cyryla – mnicha i Metodego – biskupa, patronów Europy.

1. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec o pokój na wschodzie Europy, o ustanie pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz o zachowanie wiary w rodzinach a szczególnie o przekaz jej młodemu pokoleniu.

Do udziału w tej błagalnej modlitwie serdecznie wszystkich zapraszamy.

1. Jednym z najwyższych kosztów utrzymania naszego kościoła jest ogrzewanie.

W dzisiejszą niedzielę serdecznie prosimy o pomoc w pokryciu tych kosztów za miesiąc styczeń. Ofiary na ten cel zbieramy do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Parafii  śp. Tomasza Stefankiewicza (48), śp. Waldemara Grygiela (70) i śp. Krzysztofa Bamber (67), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

ks. Andrzej Grzelak

Gniezno, 12 lutego  R.P. 2022.                                                                 Proboszcz