V  NIEDZIELA ZWYKŁA

ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dzieci i rodziców przygotowujących się do Uroczystości przyjęcia I Komunii św. zapraszamy do udziału w niedzielnej Mszy św. o godz. 12.30.

     W każdą III niedzielę miesiąca po tej Mszy św. odbywa się katecheza dla dzieci z udziałem rodziców.

      Uroczystość została zaplanowana na niedzielę 15 maja w dwóch grupach:

godz. 10:00 i godz. 12:00.

 

  1. Jutro, w poniedziałek w naszym kościele przeżywać będziemy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7:00 i zakończy się przed wieczorną Mszą św.

       Członków Parafialnej Wspólnoty Różańcowej zapraszamy do zapisania się na określoną godzinę adoracji. Lista znajduje się w zakrystii.

 

  1. W najbliższy piątek 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego.

      Z okazji Dnia Chorego w naszym kościele w tym dniu o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich chorych naszej Parafii z udzielaniem sakramentu chorych.

      Do udziału w tej modlitwie zapraszamy wszystkich chorych i starszych.

 

  1. Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio, które odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 16:45 w salce w dolnej kondygnacji kościoła.

 

  1. Za tydzień w II niedzielę miesiąca w kościele rektorskim św. Jerzego (obok Katedry) o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza św. w rycie nadzwyczajnym.

 

  1. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec o ustanie pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz o zachowanie wiary w rodzinach a szczególnie o przekaz jej młodemu pokoleniu.

      Do udziału w tej błagalnej modlitwie serdecznie wszystkich zapraszamy.  

 

  1. Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej szczególnie bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na utrzymanie naszego kościoła (także za pośrednictwem konta parafialnego) i na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni.

 

  1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Parafii  śp. Antoniego Nawrockiego (86), śp. Stanisławę Niewiadomską (88), śp. Helenę Tadrowską (90), śp. Stanisławę Czerwińską (83) i śp. Eugeniusza Czerniaka (90),  których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

                                                                                                                 Ks. Andrzej Grzelak

Gniezno, 05 lutego R.P. 2022.                                                                             Proboszcz

Back to top