IV  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W ub. środę została ogłoszona decyzja Ojca Świętego Franciszka o nominacji Ks. Dra Radosława Orchowicza na biskupa pomocniczego dla naszej Archidiecezji.

Biskupowi Nominatowi składamy najserdeczniejsze życzenia a Jego posługę zawierzamy Chrystusowi Wieczystemu Kapłanowi.

1. W piątek zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Wszystkim naszym Drogim Parafianom dziękujemy za wspólną modlitwę i za ofiary na utrzymanie naszej Parafii.

1. We wtorek 01 lutego w Katedrze Gnieźnieńskiej obchodzić będziemy Uroczystość Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej, która jest "Matką Kościołów w Polsce".

W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

W naszym kościele Msze św. w środę zostaną odprawione o godz. 7.00,  8.30,  16.30  i  18.00.  W tym dniu na Mszę św. przychodzimy ze świecami.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą uczestniczyć ze świecami we Mszy św. o godz. 16.30.

1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Uczniów i dorosłych czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy w tych dniach do przyjęcia Sakramentu Pokuty a w I piątek do Komunii św. wynagradzającej. Dodatkowo spowiadać będziemy w czwartek i w piątek od godz. 17.00.

W I piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się również  spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

W I sobotę od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych.

Także w I sobotę o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo o które prosiła Matka Boża w Fatimie. Nabożeństwo to będzie również bezpośrednim przygotowaniem do zbliżającego się w naszej Archidiecezji nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 wszystkich chętnych zapraszamy do medytacji i modlitwy w kolejnym Wieczorze Bożego Miłosierdzia.

1. Także w przyszłym tygodniu 07 lutego (w poniedziałek) w naszym kościele przeżywać będziemy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

1. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego (z modlitewnikiem).

1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do Siebie śp. Ryszarda Wronę (67), śp. Romana Rochowiaka (72), śp. Czesława Stachowiaka (94) i śp. Jarosława Morawiaka (59), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  29 stycznia  R.P. 2022.                                                                       Proboszcz