ŚWIĘTO  CHRZTU  PAŃSKIEGO

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy tajemnicę chrztu Pana Jezusa w Jordanie i inaugurację Jego mesjańskiej misji; dzisiaj kończy się także okres Bożego Narodzenia.

1. Dzisiaj w 2-gą niedzielę miesiąca, w kościele św. Jerzego (obok katedry) o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza św. w rycie nadzwyczajnym (tzw. Msza trydencka).

1. 3. W naszej Parafii trwa kolęda, która - z powodu pandemii – odbywa się podobnie jak rok temu.

Plan tegorocznej kolędy został wywieszony w gablotkach i opublikowany na stronie internetowej naszej Parafii.

Wszystkich mieszkańców danej trasy kolędowej w wyznaczonym dniu zapraszamy do naszego kościoła na godz. 17.30 na różaniec i Mszę św. w intencji żywych i zmarłych członków naszych rodzin oraz o Boże błogosławieństwo w nowym Roku Pańskim 2022.

1. 4. Rodziny, które niedawno zamieszkały na terenie naszej Parafii serdecznie zapraszamy, aby po Mszy św. kolędowej przybyły do zakrystii i zapisały się do naszej wspólnoty.

1. 5. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary kolędowe, które są przeznaczone na utrzymanie Parafii oraz na upamiętnienie (jako wotum wdzięczności w formie mozaiki) wstawiennictwa św. Maksymiliana i Maryi Niepokalanej na uzyskanie zgody na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać.

1. 6. Kolęda tradycyjna (odwiedziny w domach) jest możliwa poprzez zapisy.

1. W naszym kościele trwa przygotowanie dzieci do przyjęcia I Komunii św. i młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Formą przygotowania jest przede wszystkim regularny udział w niedzielnej Mszy św.

Za tydzień w niedzielę (16 stycznia - III miesiąca) po zakończeniu Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej szczególnie bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

1. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krystynę Krawczyk (88) śp. Bolesława Szymańskiego (83), śp. Irenę Januchowską (83) i śp. Jana Śliwińskiego (82), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 08 stycznia  R.P. 2022.                                                                              Proboszcz