NIEDZIELA  ŚWIĘTEJ  RODZINY

1. W dzisiejszą niedzielę, w Oktawie Narodzenia Pańskiego, obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Dzisiaj modlimy się w intencji rodzin naszej wspólnoty parafialnej, szczególnie o świętość ich życia. W czasie każdej Mszy św. obecnych małżonków zapraszamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Także i dzisiaj, w II Święto o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na adorację Dzieciątka i śpiew kolęd przy żłóbku.

1. W piątek przypada ostatni dzień Roku Pańskiego 2021.

Uroczysta Msza św. dziękczynna rozpocznie się  o godz. 18.00 a po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne.

1. W Nowy Rok (w sobotę) obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Porządek Mszy św. w tym dniu będzie taki jak w każdą niedzielę.

W tym dniu przed wieczorną Mszą św. (godz. 17.30) rozpocznie się nabożeństwo I soboty poświęcone Niepokalanemu Sercu Maryi, o udział w którym prosiła Matka Boża w Fatimie.

1. Z uwagi na trwającą epidemię tegoroczna kolęda – podobnie jak w rok temu - będzie polegała na spotkaniu mieszkańców danej trasy z duszpasterzami w kościele w wyznaczonym dniu kolędy. Rozpoczęcie o godz. 17:30: najpierw wspólnie odmówimy różaniec a po nim zostanie odprawiona Msza św. o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w Nowym Roku.

Do pamiątki kolędowej dołączymy tekst specjalnej modlitwy – błogosławieństwa z prośbą o jej odmówienie w swoich domach po przyjściu z kościoła.

Kolęda rozpocznie się w poniedziałek 03 stycznia.

Cały plan kolędy zostanie w bieżącym tygodniu wywieszony w gablotkach i opublikowany na stronie internetowej naszej Parafii.

1. 5. W czasie trwania kolędy Biuro Parafialne będzie czynne bez zmian.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Piotra Kamińskiego (80), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  25 grudnia R.P. 2021.                                                        Proboszcz