IV NIEDZIELA  ADWENTU

1. W dzisiejszą niedzielę (III miesiąca) po zakończeniu Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

1. W ostatnim tygodniu Adwentu Roraty odprawimy w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 18.00.

Jak zwykle poprzedzi je różaniec (godz. 17.30). Do udziału w różańcu i w roratach serdecznie zapraszamy szczególnie tych, którzy w tym roku jeszcze w nich nie uczestniczyli.

1. Serdecznie zapraszamy do spowiedzi adwentowej jako niezbędnego przygotowania do owocnego przeżywania zbliżających się Świąt. Dodatkowo spowiadać będziemy od poniedziałku do czwartku od godz. 17:00.

1. Tegoroczna Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego przypada w piątek.

Zgodnie ze starożytną tradycją Kościoła, w Wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i w ten sposób przygotowujemy się do przeżywania tajemnicy Narodzenia Zbawiciela.

Pasterka w naszym kościele zostanie odprawiona o północy. Pasterkę poprzedzi śpiew kolęd, który rozpocznie się od godz. 23.30.

W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, zaś pozostałe Msze św. będą sprawowane w tych samych godzinach, jak w każdą niedzielę.

W niedzielę za tydzień będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. W tym dniu  podczas każdej Mszy św. małżonkowie będą mogli odnowić przysięgę małżeńską.

1. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od zapalenia świecy i lektury Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, a następnie złóżmy sobie życzenia i podzielmy się opłatkiem.

Harcerze do naszego kościoła przyniosą światło z Betlejem w środę w czasie wieczornej Mszy św., które będziemy mogli zabrać do naszych domów.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na podatek kościelny 2021 i na pokrycie kosztów wykonanych parkingów.

Składamy także podziękowanie rodzinom, które przygotowały „tytki miłosierdzia”. Zostaną one w tym tygodniu przekazane osobom samotnym.

1. Zbliżająca się kolęda będzie się odbywać podobnie jak rok temu.

Do przygotowanej pamiątki kolędowej został dołączony tekst modlitwy (błogosławieństwa) z prośbą o jej odmówienie w naszych domach.

1.  W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ludwika Hernackiego (84), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  18 grudnia R.P. 2021.                                                                      Proboszcz