III NIEDZIELA ADWENTU

ogłoszenia duszpasterskie      

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się trzeci tydzień Adwentu, w którym przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

 

  1. Do zbliżającej się Uroczystości Narodzenia Pańskiego przygotowujemy się szczególnie przez Roraty i spowiedź adwentową.

      Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Poprzedza je różaniec, który rozpoczyna się o godz. 17.30.

      Do udziału w różańcu i w roratach serdecznie zapraszamy szczególnie tych, którzy w tym roku jeszcze w nich nie uczestniczyli.

 

  1. Spowiedź św. adwentowa w naszym kościele będziemy odbędzie się w najbliższy piątek - 17 grudnia: w godzinach od 8.00 do 9.00; od 16.00 do 18.00  oraz od 19.30 do 21.00.

       Posługą w konfesjonale służyć będą także kapłani spoza naszej Parafii.

 

  1. Dzisiaj, w 2-gą niedzielę miesiąca o godz. 15.30, w naszym kościele w kaplicy Maryi Niepokalanej zostanie odprawiona Msza św. w rycie nadzwyczajnym (tzw. Msza trydencka).

 

  1. W naszym kościele trwa przygotowanie duchowe dzieci do przyjęcia I Komunii św. i młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

      Główną formą przygotowania jest regularny udział w niedzielnej Mszy św.

      W przyszłą niedzielę (III miesiąca) po zakończeniu Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

 

  1. Caritas przygotowała papierowe torby nazwane po wielkopolsku „tytkami miłosierdzia”. Rodziny, które mogą i zechcą przygotować paczki świąteczne dla najbardziej potrzebującym zapraszamy do zabrania tytek (ze stolika z gazetami), wypełnienia ich żywnością oraz środkami czystości i przyniesienia do naszego kościoła do dnia 20 grudnia.

      Tytki te przekażemy przed Świętami osobom starszym, często mieszkającym samotnie, schorowanym i niespełniającym (często w niewielkim stopniu) kryteriów otrzymania pomocy społecznej. 

 

  1. W kiosku naszego kościoła możemy otrzymać poświęcone opłatki i świece Caritas.

 

  1. Serdecznie zachęcamy do nabywania bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na podatek kościelny 2021 i na utrzymanie naszej Parafii.

 

  1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bożenę Gozdowską (75), którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

                                                                                                             Ks. Andrzej Grzelak

Gniezno,  11 grudnia R.P. 2021 r.                                                                  Proboszcz

 

Back to top