II  NIEDZIELA  ADWENTU

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel zbieramy do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

Dzisiaj także o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Bożego Miłosierdzia.

1. Przeżywamy Adwent jako czas przygotowania na przyjście Zbawiciela.

Czynimy to szczególnie poprzez udział we Mszy św. nazywanej "Roratami".

W tym roku w naszym kościele Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Poprzedza je różaniec, który rozpoczyna się o godz. 17.30.

Do udziału w różańcu i w roratach serdecznie wszystkich zapraszamy: dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami.

1. W środę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00;  8.30;  16.30  i  18.00.

W samo zaś południe o godz. 12.00, w czasie tzw. godziny łaski dla świata, zapraszamy do indywidualnej modlitwy w naszej świątyni w intencjach Kościoła, Ojczyzny i świata.

W tym dniu dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz.  16.30 zostaną poświęcone medaliki.

1. Za tydzień, w 2-gą niedzielę miesiąca o godz. 15.30, w naszym kościele w kaplicy Maryi Niepokalanej zostanie odprawiona Msza św. w rycie nadzwyczajnym (tzw. Msza trydencka).

1. W Kościele trwa Synod ogłoszony przez Papieża Franciszka. Obecnie przeżywamy parafialny etap synodu. Członków Rady Duszpasterskiej i wszystkich chętnych naszych Parafian zapraszamy na spotkanie synodalne w najbliższą sobotę (11 grudnia) o godz. 16.00 w dolnej części kościoła.

1. Spowiedź św. adwentowa w naszym kościele odbędzie się w piątek 17 grudnia w godzinach od 8.00 do 9.00; od 16.00 do 18.00 oraz od 19.30 do 21.00.

1. W kiosku naszego kościoła możemy otrzymać poświęcone opłatki i świece Caritas.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na podatek kościelny 2021 i na utrzymanie naszej Parafii.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Parafii śp. Zygmunta Dolatę (83), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  04 grudnia R.P. 2021                                                            Proboszcz