I  NIEDZIELA  ADWENTU

ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się okres Adwentu i jednocześnie nowy rok kościelny. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz „okresem pobożnego i radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa”.

     Dzisiaj w czasie Sumy zostaną poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne.

     Poświęcone opłatki i świece Caritas będzie można otrzymać w kiosku naszego kościoła.

 

  1. W Adwencie zapraszamy do udziału we Mszy św. ku czci Najświętszej Maryi Panny nazywanej "Roratami”.

      W tym roku w naszym kościele Roraty będziemy odprawiali od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Poprzedzać je będzie różaniec, który rozpocznie się o godz. 17.30.

      Do udziału w różańcu i roratach serdecznie zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami.

 

  1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

      Uczniów i dorosłych czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy w tych dniach do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii św. wynagradzającej. Dodatkowo spowiadać będziemy w czwartek i w piątek od godz. 17.00.

      Do Chorych z posługą duszpasterską udamy się w sobotę od godz. 9.00.

     W I piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się również  spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

     W  I sobotę miesiąca o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo, o udział w którym prosiła Matka Boża w Fatimie.

 

  1. Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 wszystkich chętnych zapraszamy do medytacji i modlitwy w kolejnym Wieczorze Bożego Miłosierdzia.

 

  1. W Kościele trwa Synod ogłoszony przez Papieża Franciszka. Obecnie przeżywamy parafialny etap synodu. Wszystkich chętnych naszych Parafian zapraszamy na spotkanie synodalne za dwa tygodnie w sobotę (11 grudnia) o godz. 16.00 w dolnej części kościoła.

 

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na podatek kościelny 2021 i na utrzymanie naszej Parafii. Do dzisiejszej niedzieli ofiarę na ten podatek złożyło 98 rodzin wpłacając łącznie 2 767.00 zł. Prosimy każdego, aby za siebie zechciał przekazać tę należność.

 

  1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego. Dzisiaj gościmy Brata Marka (Pallotyna), który w naszym kiosku parafialnym oferuje nam kalendarze na nowy rok, obrazki i książki jako pamiątki beatyfikacji Ks. Prymasa Wyszyńskiego.

 

  1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Tomasza Kryszaka (55), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu. 

 

                                                                                                               Ks. Andrzej Grzelak                    

Gniezno, 27 listopada R.P. 2021.                                                                      Proboszcz                                                                     

Back to top