UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. W dzisiejszą Uroczystość w czasie Mszy św. o godz. 10.00 ponowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana prosząc Zbawiciela, aby panował w naszej Ojczyźnie i w naszych Rodzinach.

1. Wczoraj w Katowicach odbyła się beatyfikacja śląskiego kapłana Jana Machy, który został zamordowany przez hitlerowców w 1942 roku. Jako ksiądz organizował pomoc materialną i duchową dla ofiar hitlerowskiego terroru.

1. W naszym kościele trwa przygotowanie duchowe dzieci do przyjęcia I Komunii św. i młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Formą przygotowania jest przede wszystkim regularny udział w niedzielnej Mszy św.

W dzisiejszą niedzielę (III miesiąca) po zakończeniu Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się także spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

1. Dzisiaj rozpoczyna się ostatni tydzień roku kościelnego, w którym wszystkich naszych drogich Parafian zapraszamy na różaniec i prywatną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem codziennie od godz. 17.00.

1. Jesteśmy wdzięczni Bożej Opatrzności, że szczęśliwie dobiegły końca prace związane z budową nowych parkingów parafialnych. Przybyło 30 miejsc parkingowych. W związku z tą inwestycją pozostały do zapłacenia należności w wysokości 52 tys. zł.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie Parafii i bieżące inwestycje.

1. Jako Parafia jesteśmy zobowiązani do zapłacenia rocznego podatku kościelnego.

Podatek ten każda Parafia przekazuje do kasy Kurii Metropolitalnej i do kasy Seminarium Duchownego.

W bieżącym roku 2021 podatek ten wynosi 7 zł od każdej osoby mieszkającej na terenie Parafii.

Tę należność możemy złożyć w kopertach lub wpłacić na konto naszej Parafii podając nazwisko, adres i liczbę osób w rodzinie.

Bóg zapłać za zrozumienie i za już złożone ofiary.

Składamy także podziękowanie za ofiary złożone tydzień temu do skarbony św. Antoniego i na wsparcie chrześcijan w Libanie.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej szczególnie bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniewa Sobeckiego (72), i śp. Zbigniewa Wystembskiego (81), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  20 listopada R.P. 2021.                                                          Proboszcz