1. Dzisiaj– już po raz XIII - obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W tym roku modlitwą i ofiarami wspieramy Kościół w Libanie. Datki na ten cel zbieramy do skarbony pod chórem. Bóg zapłać za każdy dar serca.

W dzisiejszą niedzielę również - z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka - obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich.

Wszystkich będących w szczególnej potrzebie duchowej czy materialnej pragniemy objąć prawdziwą troską. Ofiary na rzecz potrzebujących możemy złożyć do skarbony św. Antoniego. Bóg zapłać.

Także dzisiaj, w 2-gą niedzielę miesiąca o godz. 15.30, w naszym kościele w kaplicy Maryi Niepokalanej zostanie odprawiona Msza św. w rycie nadzwyczajnym (tzw. Msza trydencka).

1. Wszystkich naszych drogich Parafian zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 17.30 w intencjach przezwyciężenia pandemii oraz o łaskę zachowania wiary i miłości do Kościoła.

1. W naszym kościele trwa przygotowanie duchowe dzieci do przyjęcia I Komunii św. i młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Główną formą przygotowania jest regularny udział w niedzielnej Mszy św.

W przyszłą niedzielę (III miesiąca) po zakończeniu Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

1. Również w tym roku – ze względu na pandemię - odpust zupełny dla dusz cierpiących w czyśćcu możemy uzyskać we wszystkie dni listopada pod zwykłymi warunkami.

W dniu zyskiwania odpustu należy przyjąć Komunię św., nawiedzić cmentarz, pomodlić się za Zmarłych i odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

1. Jako Parafia jesteśmy zobowiązani do przekazania rocznego podatku kościelnego.

Podatek ten każda Parafia przekazuje do kasy Kurii Metropolitalnej i do kasy Seminarium Duchownego. W roku 2021 łączna kwota tych zobowiązań wynosi 7 zł od osoby.

Tę należność powinniśmy złożyć w kopertach (lub wpłacić na konto naszej Parafii) podając nazwisko, adres i liczbę osób w rodzinie. Bóg zapłać za zrozumienie.

Dziękujemy także za ofiary składane na pokrycie kosztów budowy parkingów i prac ogrodniczych wokół naszego kościoła.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej szczególnie bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Teresę Knasiak (84), którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  13 listopada R.P. 2021.                                                                     Proboszcz