1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Parafialny Dzień Dziękczynienia za beatyfikację Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ks. Prymas Abp Wojciech Polak będzie przewodniczył uroczystej mszy św. o godz. 12:30 a po niej poświęci mozaikę Bł. Stefana Prymasa i Dom Parafialny Jego Imienia.

1. Także dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się Wieczór Bożego Miłosierdzia, na który wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zaprasza wspólnota Effatha.

1. W najbliższy czwartek 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours, obchodzić będziemy Święto Niepodległości naszej ziemskiej Ojczyzny.

Program tegorocznych gnieźnieńskich obchodów niepodległościowych został umieszczony na plakacie (gablotka od 28 Grudnia).

W naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.00.

1. Wszystkich naszych Parafian zapraszamy na różaniec codziennie o godz. 17.30:

- do 08 listopada w intencji Zmarłych połączony z wymieniankami;

- od wtorku w intencji Ojczyzny, w intencji przezwyciężenia pandemii oraz za chorych i służbę zdrowia.

1. Jako wspólnota parafialna jesteśmy zobowiązani do uiszczenia rocznego podatku kościelnego. W roku 2021 łączna kwota tych zobowiązań wynosi 7 zł od osoby i obejmuje wszystkich mieszkańców parafii (niezależnie czy są praktykujący czy też nie).

Tę należność możemy złożyć w kopertach (lub wpłacić na konto naszej Parafii) podając nazwisko, adres i liczbę osób w rodzinie. Bóg zapłać za zrozumienie.

1. W każdy piątek o godz. 17.30 modlitwą różańcową obejmujemy naszych drogich Zmarłych poprzez tzw. „wymienianki roczne”. Do udziału w tej modlitwie serdecznie zapraszamy.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego i dwumiesięcznika Misyjne Drogi.

1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał śp. Krystynę Mądrowską (82), którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  06 listopada R.P. 2021.                                                                   Proboszcz