1. Jutro (w poniedziałek) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele tym dniu Msze św. odprawiać będziemy w porządku niedzielnym bez Mszy św. wieczornej.

Procesje żałobne na gnieźnieńskich cmentarzach rozpoczną się w następujących godzinach:

godz. 10:00 – cmentarz ul. Dalkoska (dawny Dziekanki)

godz. 13:00 – cmentarz św. Krzyża

godz. 14:30 – cmentarz św. Piotra oraz cmentarze św. Wawrzyńca i Świętej Trójcy.

Duchowym wprowadzeniem do świętowania Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego będzie „Noc Świętych” – modlitewne czuwanie, jakie rozpocznie się w niedzielę w kościele garnizonowym o godz. 20.00.

Patronem tegorocznej Nocy Świętych będzie bł. Matka Róża Czacka. Do udziału w tym świętowaniu zapraszają wszystkich niezależnie od wieku duszpasterze młodzieży.

1. We wtorek przypada Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00; 8.30 (z procesją);  16.30  i  o godz. 18.00 (z procesją).
  2. Przyjmujemy wymienianki jednorazowe i roczne.

Ze stolika z czasopismami możemy zabrać odpowiednie formularze.

Różaniec za Zmarłych, połączony z wymieniankami, będziemy odmawiali codziennie, począwszy od Dnia Zadusznego, przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

W dniach od 1 do 8 listopada, wierni będący w stanie łaski uświęcającej, mogą uzyskać odpust zupełny dla jednej z dusz cierpiących w czyśćcu. Należy przyjąć Komunię św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego i Zmarłych oraz nawiedzić cmentarz.

Penitencjaria Apostolska także w tym roku daje możliwość uzyskania tego odpustu dla zmarłych przez cały miesiąc listopad przez osoby starsze, chore i tych wszystkich “którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu”.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dodatkowo spowiedzi św. słuchać będziemy w czwartek i w piątek od godz. 17.00.

Do zgłoszonych Chorych z posługą duszpasterską udamy się w sobotę od godz. 9:00.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych (w grupach) odbędzie się w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.

1. W najbliższą zaś niedzielę przeżywać będziemy Parafialny Dzień Dziękczynienia za beatyfikację Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ks. Prymas abp Wojciech Polak będzie przewodniczył uroczystej mszy św. o godz. 12:30 a po niej poświęci mozaikę Bł. Stefana Prymasa i Dom Parafialny Jego imienia.

Do udziału w tej uroczystości wszystkich serdecznie zapraszamy.

1. Także za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 wspólnota Effatha razem z Ks. Rafałem zaprasza młodzież i dorosłych na Wieczór Bożego Miłosierdzia.
  2. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Huberta Jaworskiego (31), śp. Bolesławę Wojciechowską (90) i śp. Tadeusza Gabryszaka (75), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.