1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny z hasłem „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20).

Dzieło misji pragniemy wesprzeć naszymi modlitwami i ofiarami. Datki na ten cel możemy złożyć do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

1. Główną formą przygotowania duchowego dzieci do przyjęcia I Komunii św. i młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania jest regularny udział w niedzielnej Mszy św.

W dzisiejszą niedzielę po zakończeniu Mszy św. o godz. 12:30 w dolnej części naszego kościoła odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

1. Przeżywamy ostatnie już dni miesiąca październiku, w którym codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe.

Do wspólnego odmawiania różańca serdecznie wszystkich zapraszamy szczególnie tych, którzy w tym roku nie uczestniczyli jeszcze w nabożeństwie różańcowym.

1. Serdecznie zachęcamy do sporządzenia i składania „Wymienianek” jednorazowych i rocznych.

W intencji poleconych Zmarłych będziemy się wspólnie modlić na Różańcu i odprawimy Msze św.

1. W naszym kościele przeżywać będziemy Parafialny Dzień Dziękczynienia za beatyfikację Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w niedzielę 07 listopada szczególnie w czasie Mszy św. o godz. 12:30, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Ks. Prymas abp Wojciech Polak.

Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie mozaiki i Domu Parafialnego.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na pokrycie kosztów mozaiki i budowy parkingów w ostatnim czasie. Całkowity koszt parkingów wynosi prawie 150 tys. zł. Mamy do zapłacenia jeszcze 82 tys.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego, dwumiesięczników Miłujcie się i Osservatore Romano.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marzenę Chojnacką (45) i śp. Elżbietę Wesołowską (75), które - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 23 października R.P. 2021.                                                               Proboszcz