XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Tydzień temu Ojciec Święty Franciszek w Rzymie rozpoczął Synod na temat: Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja.

Dzisiaj w Katedrze Ks. Prymas odprawi(ł) uroczystą Mszę św. w intencjach Synodu, szczególnie w naszej Archidiecezji.

1. W naszym kościele trwa przygotowanie duchowe dzieci do przyjęcia I Komunii św. i młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Główną formą przygotowania jest regularny udział w niedzielnej Mszy św.

W dzisiejszą niedzielę (III miesiąca) po zakończeniu Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

1. W miesiącu październiku codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe, do udziału w którym wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę na godz. 17:00 wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie Grupy Ojca Pio, które zakończy się udziałem w różańcu i Mszy św.

1. W piątek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

1. Wielu kapłanów i wiernych z powodu pandemii nie mogło uczestniczyć w pogrzebie Księdza Biskupa Bogdana Wojtusia, dlatego Kuria Metropolitalna informuje, że w dniu 23 października (sobota), o godz. 12.00 w bazylice prymasowskiej zostanie odprawiona Msza św. w I rocznicę Jego śmierci.

1. Serdecznie zachęcamy do sporządzenia i składania „Wymienianek” jednorazowych i rocznych.

W intencji poleconych Zmarłych będziemy się wspólnie modlić na Różańcu i odprawimy Msze św.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone tydzień temu w czasie Dnia Papieskiego na stypendia dla dzieci i młodzieży (zebraliśmy 1 834 złote). Bóg zapłać.

1. Nasza Parafia wiele zawdzięcza Ks. Prymasowi Wyszyńskiemu dlatego w naszej wspólnocie pragniemy przeżyć Parafialny Dzień Dziękczynienia za Jego beatyfikację w niedzielę 07 listopada szczególnie w czasie Mszy św. o godz. 12:30, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Ks. Prymas abp Wojciech Polak.

Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie mozaiki i Domu Parafialnego.

1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej szczególnie bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Barbarę Trzaskawkę (76), którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 16 października R.P. 2021.                                                            Proboszcz