XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXI Dzień Papieski, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Nie lękajcie się”.

Dzisiaj do puszek (lub do skarbony pod chórem) zbieramy ofiary na „żywy pomnik” św. Jana Pawła II, jakim są stypendia dla uczącej się i studiującej młodzieży.

1. W naszym kościele rozpoczęło się przygotowanie duchowe dzieci do przyjęcia I Komunii św. i młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Główną formą przygotowania jest regularny udział w niedzielnej Mszy św.

Dzieci i rodziców zapraszamy także na spotkanie po zakończeniu Mszy św. o godz. 12:30 w każdą  I  i  III niedzielę miesiąca.

1. Dzisiaj (w 2-gą niedzielę miesiąca) o godz. 15:30 w naszym kościele w kaplicy Maryi Niepokalanej zostanie odprawiona Msza św. w rycie nadzwyczajnym (tzw. Msza trydencka).

1. W miesiącu październiku codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe, do udziału w którym wszystkich serdecznie zapraszamy.

1. W najbliższą środę 13 października zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim, które rozpocznie się o godz. 17.30 a zakończy się procesją maryjną i Mszą św.

1. W czwartek 14 października, przypada święto bł. Radzyma Gaudentego, Brata św. Wojciecha i pierwszego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego.

W tym dniu przypada również Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom, Katechetom i Wychowawcom składamy wyrazy wdzięczności i serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

1. Natomiast w piątek 15 października, we wspomnienie św. Teresy od Jezusa, przypada Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu będziemy się modlić, szczególnie w czasie różańca, w intencji rodziców, którzy doświadczyli bólu śmierci własnego dziecka przed jego urodzeniem.

1. W niedzielę za tydzień o godz. 16.00 w nowym Domu Parafialnym odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

1. Przyjmujemy wymienianki jednorazowe i roczne. W intencji polecanych Zmarłych zostaną odprawione Msze św. i wspólnie będziemy się modlić na różańcu.

1. W ub. tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierza Kazimieraka (69), i śp. Ewę Łukowską (66), których – razem z naszymi bliskim Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 09 października 2021 r.                                                                        Proboszcz