XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:15 w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Rocznicy przyjęcia dzieci do I Komunii św.

Także dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 12:30 dzieci klas III (razem ze swoimi rodzicami) rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia I Komunii św. w przyszłym roku.

Ta Msza św. będzie połączona z poświęceniem różańców a po niej odbędzie się zebranie rodziców.

1. W miesiącu październiku w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa różańcowe.

Do codziennego odmawianiu różańca zarówno w kościele jak i w rodzinach zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci.

1. Wszystkich chętnych zapraszamy na Wieczór Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 19.00.

1. W liturgii Kościoła w bież. tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu a we wtorek św. Faustyny Kowalskiej.

1. W czwartek 07 października, we wspomnienie NMP Różańcowej przypada 41 rocznica konsekracji naszego kościoła, której dokonał Bł. Stefan Wyszyński, Prymas Polski.

W tym dniu po różańcu i po Mszy św. w kościele odbędzie się zebranie chętnych pragnących zaangażować się w grupie modlitewnej św. Ojca Pio. Zapraszamy.

1. Za tydzień, w 2-gą niedzielę miesiąca o godz. 15.30, w naszym kościele w kaplicy Maryi Niepokalanej zostanie odprawiona Msza św. w rycie nadzwyczajnym (tzw. Msza trydencka).

1. Dziękujemy za ofiary i lekarstwa przekazane na Kubę za pośrednictwem misjonarza Ks. Prałata Cieniucha; składamy również serdeczne podziękowanie za ofiary na utrzymanie naszej Parafii i na pokrycie kosztów realizowanych inwestycji (szczególnie mozaiki jako wotum wdzięczności, parkingu i na renowację zieleni).

1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej szczególnie bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

1. W ub. tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Honoratę Antoniak (92) i śp. Józefę Wiśniewską (84), które – razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 02 października 2021 r.                                                                   Proboszcz