XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Uczniowie klas ósmych i klas pierwszych szkół ponadpodstawowych przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W niedziele uczestniczą we Mszy św. o godz. 12:30.

Dzisiaj po tej Mszy św. odbędzie się także spotkanie uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

1. Uroczystość rocznicy przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w niedzielę za tydzień (03 października) w czasie Mszy św. o godz. 11:15. Dzieci zapraszamy już na godz. 11:00.

Również 03 października na Mszę św. o godz. 12:30 zapraszamy dzieci klas III (razem z rodzicami) pragnących przystąpić w bież. roku szkolnym do I Komunii św.

Msza św. będzie połączona z poświęceniem różańców a po niej odbędzie się zebranie rodziców.

1. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec w intencji przezwyciężenia skutków pandemii (szczególnie duchowych) i o przekaz wiary dzieciom i młodzieży w naszych rodzinach. Zapraszamy.

Natomiast od 01 października (również o godz. 17.30) we wszystkie dni tygodnia w naszym kościele będziemy odprawiali nabożeństwa różańcowe.

Do udziału w modlitwie różańcowej serdecznie  zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

1. W bież. tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

-  w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo

-  we wtorek wspomnienie św. Wacława,

-  w środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

-  w czwartek św. Hieronima,

-  w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus

-  i w sobotę Świętych Aniołów Stróżów.

1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Wszystkich uczniów i dorosłych czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii św. wynagradzającej. Dodatkowo spowiadać będziemy w czwartek i w piątek od godz. 17.00.

Chorych  z posługą sakramentalną odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

1. Także za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 wspólnota Effatha razem z Ks. Rafałem zaprasza młodzież i dorosłych na Wieczór Bożego Miłosierdzia.

1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej szczególnie bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

1. Dzisiaj gościmy Ks. Prałata Floriana Cieniucha, Misjonarza z Kuby. Nasze datki na wsparcie Jego posługi misyjnej możemy złożyć do skarbony pod chórem. Bóg zapłać za wielkoduszność.

Gniezno, 25 września 2021 r.                                                                       Proboszcz