XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę modlimy się za młodzież naszej parafii, aby dobrze przeżyła czas młodości i właściwie przygotowała się do założenia własnej rodziny.

Do udziału we Mszy św. o godz. 12:30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania czyli uczniów klas ósmych SP i klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Po tej Mszy świętej odbędzie się również spotkanie uczniów klas VIII i ich  rodziców.

1. Natomiast w niedzielę za tydzień (26 września) również zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania do wspólnego udziału we Mszy św. o godz. 12:30.

Za tydzień po tej Mszy św. odbędzie się spotkanie uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

1. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec w intencji przezwyciężenia skutków pandemii (szczególnie duchowych) i o przekaz wiary dzieciom i młodzieży w naszych rodzinach. Zapraszamy.

1. Uroczystość rocznicy przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 03 października

w czasie Mszy św. o godz. 11.00.

Również 03 października na Mszę św. o godz. 12:30 zapraszamy dzieci klas III (razem z rodzicami) pragnących przystąpić w bież. roku szkolnym do I Komunii św.

Msza św. będzie połączona z poświęceniem różańców a po niej odbędzie się zebranie rodziców.

1. Przypominamy, że nasz Parafialny Oddział Caritas jest czynny w każdy poniedziałek w godzinach od 15.00 do 17.00. W tym czasie wszystkim chętnym wydajemy odzież.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania bieżących numerów Przewodnika Katolickiego.

1. W ub. piątek w naszym kościele została zamontowana pierwsza część mozaiki, która przedstawia Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego jako wotum wdzięczności za Jego beatyfikację.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone na ten cel w ub. niedzielę ofiary zarówno na tacę jak i na konto Parafii.

W dalszym ciągu serdecznie prosimy o materialne wsparcie szczególnie na dokończenie budowy parkingu parafialnego oraz na  gruntowne uporządkowanie zieleni na terenie kościelnym.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Gabriela Wojtaszaka (niemowlę), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 18 września 2021 r.                                                                             Proboszcz