XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom przypominamy o Bożym Przykazaniu: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.

Wszystkich uczniów razem z rodzicami zapraszamy do udziału w niedzielnej we Mszy św.

Chłopców zachęcamy do grona ministrantów a dzieci uzdolnionych muzycznie zapraszamy do naszej scholii (zapisy w zakrystii).

Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.15 dzieciom klas pierwszych poświęcimy tornistry i przybory szkolne a także tym dzieciom i wszystkim uczniom, na początku roku szkolnego, udzielimy uroczystego Bożego błogosławieństwa.

1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.30 w naszym kościele w kaplicy Maryi Niepokalanej zostanie odprawiona Msza św. w rycie nadzwyczajnym (tzw. trydencka).

1. W bieżącym tygodniu w środę obchodzić będziemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Święto Narodzenia NMP.

1. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy odbywającą się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Uroczystość Beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, Opiekunki Niewidomych.

Z okazji beatyfikacji Księdza Prymasa w naszym kościele pragniemy umieścić odpowiednie wotum wdzięczności.

Ofiary składane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pokrycie kosztów tego wotum: Można także na ten cel składać ofiary imienne zarówno w kopertach jak i na konto Parafii.

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej, którą w naszym kościele odmawiamy codziennie o godz. 17.30 w intencji przezwyciężenia skutków pandemii (szczególnie duchowych) i o przekaz wiary w naszych rodzinach.

1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek w związku

z kryzysem humanitarnym w Afganistanie. Ofiarowane środki będą przeznaczone do kontynuowania działań Caritas na rzecz uchodźców w kraju i zagranicą.

W naszym kościele te datki możemy złożyć do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

1. Parafia św. Michała Archanioła w Gnieźnie zaprasza chętnych na katechezy neokatechumenalne od 07 września (wtorek, czwartek, niedziela – godz. 19:15).

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania bieżących numerów prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i dwumiesięcznika Misyjne Drogi.

Gniezno,  04 września  R.P. 2021.                                                                       Proboszcz