XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, który od lat jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość naszego Narodu.

Tradycyjnie Biskupi Polscy zachęcają wszystkich wiernych do trwania przez miesiąc sierpień w ofiarnej abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych (w tym również od piwa) dla uproszenia wszystkim, a szczególnie młodzieży, łaski wolności od straszliwych w skutkach nałogów pijaństwa i innych uzależnień.

1. W tych dniach odbywa się Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę, która będzie trwała do 6 sierpnia. Cieszymy się, że w grupach kolorowych i promienistych bierze udział łącznie prawie czterystu pieszych pielgrzymów.

W dniach trwania pielgrzymki łączymy się z pielgrzymami poprzez Apel Jasnogórski odprawiany w naszym kościele codziennie na zakończenie modlitwy różańcowej o godz. 17.30.

1. W poniedziałek (02 sierpnia) można uzyskać dla siebie lub dla zmarłego odpust zupełny „Porcjunkuli” (cząsteczka) pod warunkiem pobożnego nawiedzenia kościoła parafialnego

z pragnieniem doświadczenia łaski odpustu zupełnego, o który prosił św. Franciszek, odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przystąpić do spowiedzi świętej (być w stanie łaski uświęcającej), przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

1. W najbliższy piątek 06 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

1. W bieżącym tygodniu przypada również I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Dzieci, młodzież i wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia sakramentu pokuty w czwartek lub w piątek od godz. 17.00 oraz do przyjęcia w piątek

Komunii św. wynagradzającej.

W najbliższą sobotę (07 sierpnia) od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy ponownie zgłoszonych chorych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i Biurze Parafialnym.

1. Msza św. w rycie nadzwyczajnym z uwzględnieniem najnowszych wskazań Ojca Świętego Franciszka i za zgodą Ks. Prymasa zostanie odprawiona w drugą niedzielę września.

1. Tydzień temu na misje w Kamerunie złożyliśmy ponad 8 tys. złotych. Wszystkim darczyńcom składamy najserdeczniejsze podziękowanie.

Trwają prace związane z budową parkingów. Jest już prawie gotowych 19 miejsc parkingowych. Bóg zapłać za materialną pomoc w realizacji tych prac.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego.

1. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do Siebie śp. Zbigniewa Lisieckiego (73) i śp. Genowefę Kobus (90), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  31 lipca R.P. 2021.                                                                      Proboszcz