X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy Święto Dziękczynienia i dziękujemy Bogu za odzyskanie przez nas Polaków niepodległości i wolności.

Módlmy się o zachowanie daru wolności i suwerenności naszej ziemskiej Ojczyzny a dla wszystkich Polaków o ducha autentycznego patriotyzmu.

1. Dzisiaj zapraszamy do naszego kościoła na godz. 19.00 na wieczór Bożego  Miłosierdzia.
  2. W tych dniach przeżywamy oktawę Bożego Ciała i dziękujemy Panu Bogu za Eucharystię.

W czasie oktawy po wieczornej Mszy św. (godz. 18.00) wokół naszego kościoła odbywają się procesje eucharystyczne.

Z procesją łączymy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Natomiast przed wieczorną Mszą św. (od godz. 17.30)  odmawiamy różaniec o ustanie pandemii i zachowanie wiary zakończone śpiewem pokutnych suplikacji.

Do udziału w tej modlitwie serdecznie zachęcamy wszystkich naszych Parafian.

1. W najbliższy czwartek przypada święto bł. Bogumiła – Patrona naszej Archidiecezji a w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Uroczystość Serca Jezusowego jest również Dniem Modlitw o Świętość Kapłanów.

W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę przeżywać będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

1. W naszym kościele odbywa się tzw. „Kurs Przedmałżeński”. Spotkania odbywają się przez sześć kolejnych niedziel o godz. 19.00 (także dzisiaj) i są przeznaczone dla narzeczonych.

1. W niedzielę za tydzień  (13 czerwca), w naszym kościele o godz. 15.30 będzie sprawowana Msza św. w rycie nadzwyczajnym.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w Boże Ciało włączyły się w przygotowanie ołtarzy wokół naszego kościoła.

W tym trudnym czasie pandemii serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej Parafii i na prace związane z budową parkingów oraz wotum dziękczynnego za beatyfikację Ks. Prymasa Wyszyńskiego (mozaika).

1. Jak zwykle na stoliku za ostatnim rzędem ławek zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Zapraszamy do jej nabywania i lektury.

Gniezno,  05 czerwca R.P. 2021.                                                                    Proboszcz