NIEDZIELA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

1. W dzisiejszą uroczystość Zielonych Świąt możemy uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź.

1. Jutro w poniedziałek, obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła.

Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00  i  o godz. 18.00.

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

Z tą maryjną modlitwą łączymy część różańca i suplikacje o ustanie pandemii oraz o dar życia chrześcijańskiego w naszych rodzinach.

1. W najbliższy czwartek, 27 maja przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w naszej Parafii Uroczystość Chrystusa Wieczystego Kapłana i doroczny Odpust.

Uroczystą Sumę odpustową odprawi i słowo Boże wygłosi Ks. Kan. Maciej Kuczyński, Proboszcz z Kościelca.

Do udziału w tej parafialnej uroczystości serdecznie wszystkich zapraszamy.

1. W tym roku w naszej Parafii procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy odbędzie się wokół kościoła po Mszy św. o godz. 10.00.

O przygotowanie ołtarzy prosimy lektorów, wspólnotę Betania, młodzież ze wspólnoty „Effatha” i mieszkańców ul. Armii Krajowej 4 i 6.

1. Dziewczynki z klas czwartych, trzecich i drugich a także młodsze, serdecznie zapraszamy do sypania kwiatów przed Panem Jezusem w czasie Odpustu oraz w czasie Uroczystości Bożego Ciała i całej oktawy eucharystycznej.

1. Za tydzień, w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

Wszystkich, którzy w okresie wielkanocnym nie przystąpili do sakramentów świętych zachęcamy, aby uczynili to jak najszybciej i nie trwali w stanie duchowego oddalenia od Kościoła.

1. W najbliższą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele rozpocznie się tzw. „Kurs Przedmałżeński” (dla narzeczonych). Spotkania odbywać się będą przez sześć niedziel.

1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii i na bieżące inwestycje. Bóg zapłać.

12 września br. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Ks. Prymasa Wyszyńskiego.

W naszym kościele jako wotum wdzięczności za Prymasa Tysiąclecia pragniemy umieścić stosowną mozaikę, która będzie się składać z dwóch części umieszczonych nad drzwiami od strony ul. Wachtla i od ul. 28 Grudnia. Koszt tej mozaiki wynosi ponad 70 tys. zł.

Serdecznie dziękujemy za pierwsze ofiary złożone na ten cel.

Gniezno  22 maja 2021 r.                                                                   Proboszcz