Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W dzisiejszą Uroczystość przeżywamy radosny dzień Przyjęcia do I Komunii św. 107–ioro dzieci w trzech grupach w czasie Mszy świętych o 8.30;  10.30  i   12.30.

W ciągu Białego Tygodnia dzieci komunijne oraz ich rodziców zapraszamy do kościoła od poniedziałku do piątku na godz. 17.30 i w sobotę na godz. 8.30.

W poniedziałek po Mszy św. będą robione wspólne zdjęcia a w sobotę dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne.

Rodzicom dzieci komunijnych serdecznie dziękujemy za „Dar Ołtarza”: haftowany ornat, kryształowe ampułki i kociołek na wodę święconą.

1. W tych dniach Kościół posłuszny wezwaniu Chrystusa - na wzór Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku - trwa na modlitwie prosząc o Dar Ducha Świętego.

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego (w sobotę 22 maja) o godz. 19.30 zapraszamy na nabożeństwo, adorację i Mszę św.

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

W tym tygodniu z nabożeństwem majowym łączymy nowennę do Ducha Świętego a także dziesiątkę różańca i suplikacje w intencji ustania pandemii oraz o dar życia chrześcijańskiego w naszych rodzinach.

1. W niedzielę za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, skończy się Okres Wielkanocny, w którym każdy katolik powinien przystąpić do Komunii św.

Wszystkich, którzy w tym roku, począwszy od Środy Popielcowej – nie mając przeszkód kościelnych - nie przystąpili jeszcze do sakramentów świętych zachęcamy, aby uczynili to jak najszybciej i nie trwali w stanie oddalenia od wspólnoty Kościoła.

W naszym kościele spowiadamy codziennie od godz. 17.30.

1. W czwartek, 27 maja przeżywać będziemy Odpust Parafialny. W tym roku Sumę Odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Kan. Maciej Kuczyński, Proboszcz z Kościelca.

1. Jak zwykle na stoliku za ostatnim rzędem ławek zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Zapraszamy do nabywania i lektury.

1. W tym trudnym czasie pandemii serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii i na prace związane z budową parkingów.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tadeusza Zarembę (81) i śp. Tadeusza Ratajczaka (67), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno 15 maja 2021 r.                                                                           Proboszcz