V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego Biskupem Włocławskim. Księdzu Biskupowi składamy najserdeczniejsze życzenia i Jego pasterską posługę powierzamy opiece Chrystusa Wieczystego Kapłana.

1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele o godz. 15.30 będzie sprawowana Msza św. w rycie nadzwyczajnym a o godz. 19.00 rozpocznie się wieczór Bożego  Miłosierdzia.
  2. Jutro, w poniedziałek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Porządek Mszy św. w naszym kościele będzie taki jak w każdą niedzielę.

1. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30.

Z tą maryjną modlitwą połączymy część różańca i suplikacje o ustanie pandemii i o dar życia chrześcijańskiego w naszych rodzinach.

1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

Do przyjęcia sakramentu pokuty zapraszamy w czwartek i w piątek od godz. 17.00 czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa a szczególnie wszystkich uczniów klas czwartych.

W najbliższą sobotę (08 maja) od godz. 9.00 z posługą sakramentalną pragniemy odwiedzić również ponownie zgłoszonych chorych (w zakrystii lub telefonicznie).

1. W sobotę 8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.

1. Beatyfikacja Ks. Prymasa Wyszyńskiego odbędzie się w Warszawie 12 września br.

W naszym kościele jako wotum wdzięczności pragniemy umieścić stosowną mozaikę. Mozaika składać się będzie z dwóch części. Na jedną z nich szukamy darczyńców.

1. Biuro Parafialne zostało przeniesione do dolnego kościoła. Przypominamy, że Biuro jest czynne w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 do godz. 17.30. Intencje mszalne przyjmujemy również po każdej wieczornej Mszy św.

1. Dobiegają końca prace związane z budową Domu Parafialnego. Trzeba wykonać jeszcze malowanie i tzw. „biały montaż”.

W ub. tygodniu rozpoczęliśmy prace związane z budową parkingów. Prosimy o modlitwę i materialną pomoc w realizacji tych prac.

Za wszystkie formy wsparcia naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Jak zwykle zachęcamy do ich nabywania i lektury.

Gniezno,  01 maja  R.P. 2021.                                                                       Proboszcz