IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela nazywa się niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna "Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego".

Przy tej okazji składamy ofiary na pomoc dla naszego Seminarium Duchownego, które możemy złożyć do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

1. W dzisiejszą niedzielę odbywają się ogólnopolskie uroczystości ku czci św. Wojciecha. Uroczystej sumie odpustowej sprawowanej w Katedrze u Grobu św. Wojciecha o godz. 10.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski a kazanie wygłosi bp Romuald Kamiński z Warszawy.

1. W naszym kościele w intencjach rodzin i w intencjach związanych z pandemią przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

Od soboty (01 maja) z tą modlitwą połączymy nabożeństwa majowe.

1. Tegoroczna Uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii została zaplanowana na niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (16 maja).

Dzieci przystąpią do I Komunii św. w 3-ech grupach: w czasie Mszy św. o godz. 8.30;  10,30  i  12,30.

Już dzisiaj naszych drogich Parafian serdecznie prosimy, aby uczestniczyli - o ile to możliwe  – w pozostałych godzinach odprawianych Mszy św.

1. Dzieci przygotowujące się do Uroczystości I Komunii św. razem z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30.

1. W niedzielę za tydzień  (2 maja), w naszym kościele o godz. 15.30 będzie sprawowana Msza św. w rycie nadzwyczajnym a o godz. 19.00 rozpocznie się wieczór Bożego  Miłosierdzia.
  2. W ub. tygodniu Biuro Parafialne zostało przeniesione do dolnego kościoła. Przypominamy, że Biuro  jest czynne w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30

do godz. 17.30. Intencje mszalne przyjmujemy również po każdej wieczornej Mszy św.

1. Nasz Parafialny Oddział Caritas jest otwarty w każdy poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 17.00.

1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jerzego Pawrowskiego (76), śp. Jerzego Nowaka (85) śp. Jana Bomirskiego (87) i śp. Joannę Stempczyńską (86), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 24 kwietnia R.P. 2021.                                                                    Proboszcz