TRZECIA NIEDZIELA  WIELKANOCNA

ogłoszenia duszpasterskie

 

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny, któremu towarzyszy hasło: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35).

 

  1. Dzieci przygotowujące się do Uroczystości I Komunii św., która została zaplanowana na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (16 maja) razem z rodzicami uczestniczą we Mszy św. o godz. 12.30.

 

  1. W najbliższy piątek 23 kwietnia, przypada doroczna Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Polski i naszej Archidiecezji.

      W naszym kościele Msze św. zostaną odprawione rano i wieczorem: o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

       W tym dniu przypadają również imieniny Ks. Prymasa. Dostojnego Solenizanta obejmujemy serdeczną modlitwą.

 

  1. W intencjach rodzin i w intencjach związanych z pandemią w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

 

  1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

 

  1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Leszka Szałę (49), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                              Ks. Andrzej Grzelak

Gniezno,  17 kwietnia R.P. 2021.                                                                    Proboszcz

 

Back to top