II NIEDZIELA  WIELKANOCNA

czyli BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

1. Dzisiejsza niedziela kończy Oktawę Wielkanocy i jest Świętem Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele zostanie odprawione o godz. 15.00 (czyli w Godzinie Miłosierdzia). Do udziału w tej modlitwie serdecznie zapraszamy wszystkich naszych drogich Parafian.

1. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca w naszym kościele o godz. 15.30 będzie sprawowana Msza św. w rycie nadzwyczajnym a po wieczornej Mszy św. (godz. 19.00) rozpocznie się wieczór Bożego Miłosierdzia.

1. Dzieci przygotowujące się do Uroczystości I Komunii św. uczestniczą we Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 12.30 (razem z rodzicami).

W najbliższą sobotę (17 kwietnia) tegoroczne dzieci pierwszokomunijne przystąpią do swojej pierwszej spowiedzi św. w dwóch grupach:

- grupa I o godz. 10.00 (uczniowie ze SP nr 8 z klas: 3a, 3b i 3c oraz ze szkół: Milenium, SP nr 7 i nr 2 oraz ze Szkoły Muzycznej);

- grupa II o godz. 11.00 (uczniowie  ze SP nr 8 z klas 3d i 3e oraz ze Szkoły Prymus i ze SP w Szczytnikach Duchownych).

1. W intencjach rodzin i w intencjach związanych z pandemią w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami.

W bieżącym tygodniu tę modlitwę będziemy wspólnie odmawiać od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

1. W najbliższy wtorek przypada doroczny Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej a w piątek dzień urodzin Papieża Seniora Benedykta XVI.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w trudnym czasie pandemii wspierają naszą Parafię swoją modlitwą i swoimi ofiarami.

1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Witolda Czerwińskiego (71), śp. Krystynę Podlawską (76) i śp. Danutę Soppa (88), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 10 kwietnia R.P. 2021.                                                              Proboszcz